top of page

איך בוחרים רופא שיניים?

איך בוחרים רופא שיניים?

בחירה מתוך שיקול דעת

כדאי לקבל המלצה מקרובי משפחה או חברים שאתם סומכים עליהם, בקשו שיסבירו לכם מדוע הוא טוב בעיניהם וראו אם זה טוב גם בעינכם. הצליבו את המידע עם מקורות נוספים.(אינטרנט,אנשים נוספים) יש לבחור את הרופא לא מתוך לחץ של טיפול שיניים דחוף או עזרה ראשונה,אלא לאחר בחינת כל הפרמטרים שיפורטו בהמשך.

בחנו את המרפאה והצוות הרפואי

 • האם המרפאה נקיה מסודרת ואסתטית

 • האם קיימים במרפאה אמצעי חיטוי ועיקור

 • האם הרופא והסייעת משתמשים בכפפות בזמן הבדיקה

 • האם הסינר, הכוס, מוצצי הרוק, המזרקים והמחטים הם חד־פעמיים?

 • האם הצוות בעל הופעה מסודרת ונקיה. המדים נקיים ומגוהצים?

מקצועיות הרופא

 • האם נתבקשתם למלא שאלון רפואי-באחריות הרופא להיות מודע להיסטוריה הרפואית של המטופל ועל טיפול תרופתי , אלרגיות שהוא סובל ,מחלות שונות ,היכולים להיות בעלי השפעה על טיפול השיניים.

 • האם רופא השיניים נעזר בצילומי רנטגן בזמן הבדיקה הראשונית או תכנית הטיפול.ללא צילומים הרואפ יכול לפספס מוקדי זיהום בפה ולאבחן בצורה לקויה את המצב בפה.

 • האם רופא השיניים סבלני ,משרה אוירה נינוחה, ומקשיב לכל מה שיש לכם לומר?

 • האם הרופא דואג להיגיינה האורלית שלכם? כדי לשמור על המצב הקיים וכדי שהמצב שהיה לפני הטיפול לא יחזור על עצמו באחריות הרופא לוודא שנעשה שינוי מהותי בתפיסה שלכם בכל הקשר לניקיון השיניים והחניכיים, ועליכם לעבור הדרכה מפורטת בהיגיינה אורלית

אמינות הרופא

 • האם מציג רישיון משרד הבריאות ודיפלומה. במידה ולא קיים רישיון על הקיר ניתן לבדוק באתר של משרד הבריאות .לא הולכים לרופא ללא רישיון! במידה ושייך להסתדרות לרופאי השיניים האם בעל “תעודת רופא שיניים” מעודכן המעידה כי עמד בתוכנית ההשתלמויות ולימודי ההמשך של ההסתדרות בהצלחה.(לא בהכרח מעיד על רמתו המקצועית והאישית של הרופא)

 • האם נתן לכם תכנית טיפול והצעת מחיר מפורטת ? האם נתן הסבר ונימק לגבי הטיפול העיקרי ודרכי טיפול חלופיים,הסיכונים הכרוכים, והיה מוכן להשיב על כל שאלותיכם בצורה מפורטת.

 • האם מפנה ל מומחה? ברגע שרופא השיניים גילה שהבעיה היא מעבר ליכולתו המקצועית ומפנה אתכם לרופא שיניים מומחה, על רופא כזה אפשר לסמוך! מעיד על אמינות אחריות ודאגה למטופל! לא צריך מומחה לכל דבר, רופא שיניים מעודכן העובד מכל הלב ונותן את הנשמה בכל טיפול יכול לתת תוצאות טובות כמו מומחה. במקרים מורכבים וחריגים יש מקום לשלוח למומחה שייתן את הפתרון הטוב ביותר לבעיה.

 • מבצעים ופרסומות-טיפול יקר לא מעיד בהכרח על טיפול טוב. טיפול זול ב מיוחד צריך להדליק נורה אדומה מאחר ו יכול להעיד על שימוש בחומרים לא איכותיים וקיצור זמן הטיפול דבר היכול לפגוע באיכות הטיפול ולגרום לטיפול חוזר או החמרת המצב הקיים.

מומחה לאסתטיקה ,מומחה לשתלים – לא קיימים. שתלים ללא ניתוח וכאבים- לא קיימים- כדי להחדיר שתל לעצם יש צורך בהתערבות כירורגית,תחת הרדמה מקומית

שיקולים נוספים

קרבה למקום מגורים-עבודה , נוחות גישה, נוחות חניה, זמינות הרופא. שיקולים חשובים אך שיקולי איכות הטיפול קודמים לשיקולי הנוחות….

צפייה 10 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

צחצוח שיניים לילדים

השיניים הראשונות יצאו, כעת הגיעה העת לצחצח לילדים את השיניים. נשמע פשוט לכאורה, אך כל הורה שהגיע לשלב יודע, שצפויה לו מלחמה עקובה מדם. אז איך הופכים את הצחצוח להרגל נעים? קראו והפנימו הכנה לצחצוח נכון

נחירות

20% מהגברים ו 10% מהנשים נוחרים בשנתם ויוצרים רעש המגיע לעוצמה אדירה של עד 60 דציבלים, כמעט כמו מנוע של אוטובוס.למרות שעל פי רוב הנחירה אינה קשורה לבעיה רפואית משמעותית כלשהי, הרי שבקרב כאחוז אחד מבין

הקשר בין מיצים ,אלכוהול ועששת

צריכת משקאות עשירים בסוכר אינה מומלצת. משקאות שונים (מוגזים ובלתי מוגזים) הממותקים בממתיק מלאכותי (“דיאט”) עדיפים, אך בשל תכולת החומצות שבהם (חומצה פוספורית, חומצה ציטרית, חומצה טרטרית ועוד) הם עלולים

bottom of page