top of page

ציפויי חרסינה ואסתטיקה דנטלית

Our_clinic_04.jpg

א-ציפויי חרסינה (למינייט/ ויניר) במקרים בהם מתעורר צורך אסתטי בעקבות בעיה כלשהי בגודל השיניים, צבען, שלמות הזגוגית, מרווחים בין השיניים ועוד.
ניתן לצפות את השיניים בציפויים חיצוניים. הוותיק שבהם הוא ציפוי החרסינה. הציפוי הוא דק מאוד, עוביו כ0.5-2 מ”מ, והוא מודבק על חזית השן בלבד בטכניקת של הדבקה מתקדמת.
ציפויי חרסינה לשיניים נחשבים לטיפול שמרני יחסית לכתרי חרסינה. ציפויי חרסינה יכולים להחליף את הצורך בכתרים ולהוות פתרון אסתטי מושלם לשיניים שעברו טיפולי שורש, ונותרה בהן כמות מספקת של חומר שן החרסינה הינה חומר אסתטי ביותר הדומה לזגוגית השן, שאינה סופחת צבע חיצוני, ושומרת על צבעה המקורי לאורך זמן.
צורך הכנת ציפוי חרסינה יש להוריד מעט מחומר השן ,בעובי של הציפוי (וזאת כדי להימנע משיניים עבות ובולטות, לאפשר סגירה תקינה ולהימנע מהפרעה לדיבור) עלותו גבוהה, אך התוצאה האסתטית גבוהה ביותר. מן הרופא והמעבדה המייצרת נדרשת מיומנות גבוהה מאד.
שואפים לחיוך מקסים? ציפויי החרסינה המיוצרים עבור המטופלים נעשים בשיתוף פעולה מלא וצמוד של רופא השיניים עם טכנאי שיניים אומן, בעל נסיון וידע רב. יצירת ציפויי החרסינה נעשית בהקפדה מיוחדת ובדיוק מופתי, גוון מחמיא וצורה מושלמת של שיניים המותאמים למטופל, ליצירת החיוך המושלם.

 

יתרונות ציפוי למינייט

תוצאות הטיפול באמצעות ציפוי שיניים בחרסינה בנתניה נחשבות לטובות ביותר מבין כל השיטות שיטה הנחשבת לשמרנית מאוד ושאיננה מצריכה פגיעה בחוזק השיניים
ניתן לקבוע את גוון השיניים לפי רצון המטופל ולהעניק את החיוך המושלם!
צבע השיניים נשמר לצמיתות
ציפוי שיניים בחרסינה איננו כואב ואף אינו מצריך הרדמה במקרים בהם אין צורך בהשחזת השיניים
ניתן לבצע יישור שיניים, לשקם שיניים שבורות, לסגור רווחים ולכסות שורשים חשופים
ניתן להדביק ציפויי חרסינה גם לכתרים (חשוב שהכתרים יהיו תקינים כמובן)
עמיד לשחיקה
אינו צובר ואפילו במקרים מסוימים מונע הצטברות של פלאק בזכות יכולת ליטוש מושלם
ניתן להתאימו היטב לקו החניכיים
הציפויים אינם מפריעים לרופא השיניים לבחון את השן בצילומים תקופתיים (לא ממסכים ברנטגן כפי שקורה בשחזורים אחרים)

ב – ציפויי קומפוזיט

החומר שממנו מצפים את השן הוא חומר מרוכב נאנו-היברדי(הדומה בהרכבו לחומר של סתימה לבנה בשן אחורית) מלבד כך , כל שאר הנתונים זהים לציפוי חרסינה.
יתרון- עלות נמוכה יחסית לצפוי חרסינה, נעשה במרפאה בפגישה אחת בד”כ ,במידה ויש צורך לתקן –התיקון נעשה במקום בעלות נמוכה יחסית.
חסרון- סופח מעט צבע עם הזמן-ולכן דורש שיוף קל מדי תקופה מסוימת(אחת לשנה בערך)

ג – כתרים קדמיים כל חרסינה

לביצוע כתר על גבי שן יש מספר אינדיקציות. כתר למעשה בא לשחזר שן שאיבדה חומר שן רב כתוצאה מעששת, חבלה, טיפולים קודמים לקויים ועוד.
כיום יש מספר טכניקות וחומרים שמאפשרות לרופאי השיניים ליצור כתר חרסינה קידמי שיהיה דומה מאוד לשיניים הסמוכות. כך גם לא חייבים להכין מספר שיניים סמוכות על מנת לקבל מראה אסתטי והרמוני אלא אפשר להכין לכתר שן בודדת בלבד (רק את זו שצריכה לקבל כתר)
בבחירת חומר השחזור, על הרופא להתחשב בפרמטרים מרובים (צורת החיוך, עובי החניכיים, גודל השיניים, אופי הסגר והכוחות המופעלים, הרגלים ועוד) ולהחליט על סוג החומר שייתן את התוצאה הטובה ביותר כתר חרסינה ללא מתכת: כתר שהכיפה הפנימית שלו עשויה מחרסינה או חומר קרמי כמו אלומינה וזירקוניה.
הכנת הכתרים מתבצעת בטכניקות מתקדמות וממוחשבות המאפשרות להגיע לתוצאה אסתטית מעולה וחוזק אופטימלי.כתר על בסיס סגסוגת אצילה: בסגסוגת זו אחוז הזהב גבוה (מעל 80 אחוז מתכת אצילה)
צבע הסגסוגת הינו צהבהב ונותן מראה “חם” לחרסינה. כתרים מדויקים מאוד, אסתטיקה מצוינת וכן תגובה טובה בחניכיים.

 

ד – השלמת שן קדמית

השלמה של השיניים הקדמיות נדרשת בדרך כלל לאחר חבלה, שגרמה לשבר בכותרת השן, לעיתים גם בעקבות צורת שן טבעית שאינה אסתטית, מרווחים קטנים או חוסר סימטרייה שניתן לתיקון בדרך זו.
ההשלמה מתבצעת בעזרת חומר מרוכב (על בסיס שרף) שצבעו מותאם על ידי הרופא לצבע השן.
מהרופא המטפל נדרשת מיומנות גבוהה בבחירת צבעי השחזור ( בד”כ שילוב של מספר צבעים ברמות שקיפות שונות), כך שלא יהיה ניתן להבחין בשולי השחזור והשן תיראה טבעית ומתאימה לחיוך ולפה.
ציפויים לשיניים קדמיות

 

ה – הלבנת שיניים

ישנם שני סוגים של הלבנות שיניים: הלבנת שיניים בשיטה ביתית והלבנת שיניים במרפאה. במרפאת השיניים שלנו אנו מבצעים את שני הסוגים.

הלבנת שיניים בשיטה הביתית –

בשיטה זו מיוצרים במעבדה סדי הלבנה בהתאמה אישית לפי מידות הנלקחות באופן אינדיבידואלי,

סדי הלבנה שהם פלטות סיליקון שקופות היושבות צמודות על השיניים ובתוכן מניחים את חומר ההלבנה אשר מגיע כג’ל במזרק .
משך התהליך- כשבועיים, מספר שעות ביום.
יתרונות השיטה: ניתן לחזור על התהליך מידי תקופה, ניתן לווסת את התהליך באופן עצמאי – לבחור את כמות החומר/ משך הזמן בהתאם לרגישות השיניים אם נוצרת/קיימת מלכתחילה.
חומרי ההלבנה בהם משתמשים במרפאתנו הנם יוקרתיים ואיכותיים ,באישור משרד הבריאות האמריקאי והישראלי.
התוצאות נהדרות וניתן לראותן בתוך מספר ימים.
חשוב לדעת: יש לוודא התאמה אישית לטיפול הלבנה.
היתכנות הטיפול כפופה לבריאות השיניים, לא ניתן לעבור תהליך הלבנה כאשר יש בשיניים המולבנות חורים או אבנית ולכן לפני הלבנה יש לבצע בדיקת שיניים.
כמו כן חשוב לזכור: לא ניתן להלבין חומרים מלאכותיים כגון כתרים או סתימות,

ועל כן יש לקחת בחשבון שיתכן ויהיה צורך בהחלפתם לאחר קיבוע הצבע החדש.

bottom of page